петок, 17 август 2018 | Вести денес: 2 ново

Дошол од Холандија за Водици – Томче го фати крстот во Струга

Томче од Струга имаше среќа да го фати крстот во Струга. Тој специјално за големиот празник Богојавление-Водици пристигнал во Струга од Холандија.

Премиерот Зоран Заев присуствуваше на фрлањето на крстот во реката Црни Дрим.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top