понеделник, 15 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Водици во Скопје: Крстот по петти пат во рацете на Даниел Дончевски

Даниел Дончевски од Кратово го фати Светиот крст во реката Вардар што денеска напладне од мостот кај Министерството за надворешни работи го положи архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

Дончевски беше најсреќен од вкупно 150-те пријавени граѓани за фаќање на крстот во Скопје.

Тој, по петти пат го фаќа светиот крст до сега.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top