понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 55 ново

Лазаров: Се наоѓаме во прекрасна позиција (видео)

Македонија е лидер во групата 2 и ќе се обиде да остане на тоа место и после одигрувањето на мечот против Шпанија. Тој дуел се игра в недела, а тогаш ќе се види колку Македонија е подготвена за надигрување на уште три меча на овој шампионат.

„Се наоѓаме во прекрасна позиција. Задоволни сме од она што го сработивме во Загреб. Има еуфорија, но ние сме свесни што треба да направиме понатаму на ова првенство“, рече капитенот Лазаров за 24 Ракомет ТВ.

Преземено од Ракомет 24

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top