недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 65 ново

Туше

Учителката го кара малиот Трпе:
– Ти си срам за овa одделение. Јас на твои години веќе знаев да читам и да пишувам, а ти за ништо не си способен…
А Трпе на тоа одговара:
– Гледате, Вие сте имале добра учителка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top