сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 0 ново

Лифт утепа човек

Трагичен настан се случил во Белград, откако работник кој го поправал лифот во една зграда на Врачар, загинал.

Итната помош интервенирала вчера по повикот дека на човек паднал лифт. Кај 40. годишен маж била констатирана смрт, а друг маж (35) бил пренесен на Институтот за ортопедија „Бањица“.

Како што неофицијално се дознава, починал работник кој работел на одржување на лифот, кога дошло до несреќата.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top