недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 39 ново

Последна семејна фотографија и порака на Оливер Ивановиќ: Ќе се заледите кога ќе ја прочитате!

 

Челникот на Социјалдемократската партија, Оливер Ивановиќ убиен е утринава во Северна Митровица и подлегна на повредите во болница.

Само пред две недели, тој уживаше чекајќи ја Новата година, а неговата сопруга покрај последната семејна фотографија напишала и убава, оптимистичка порака.

-Среќата не е случајна, а не е ниту нешто што треба да се посакува. Среќата е нешто што сами го создавате. Ние ја создадовме. Во 2018 година ви го поскапуваме истото!

Полицијата се уште трага по напаѓачите и делот од северот на Косово целосно е блокиран.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top