вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 92 ново

Изборна разлика

Која е разликата помеѓу политичар и крадец? …
– Политичарот го бираме ние, а крадецот нѐ бира нас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top