вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 1 ново

Ден по Ефтов – Сашо повеќе не е директор (ФОТО)

Сашо Тасевски, за естрадниот магазин Бекстејџ во кампањата „Може и поинаку“, си го предвиде залезот на кариерата, ноември 2014 г.

Директорот на Драмскиот театар Сашо Таевски стана среде интервју со новинарот Васко Ефтов.

Инаку, Тасевски го напушта интервјуто во моментот кога Ефтов почнува да чита негови стари статуси што ги пишувал на фејсбук за актуелниот претседател на парламентот Талат Џафери, во времето кога тој стана министер за одбрана во 2013 година.

Откако го ислуша Ефтов, тој го извади микрофонот и без коментар го напушти интервјуто.

На социјалните мрежи одеднаш оживеа фотографија од неговата архива, настаната во други услови и за други цели, но која совршено одговара на ситуацијата денеска и го прикажува природнио след на нештата. Еден профил требаше да згасне вчера.

Пиперка Ајварка

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top