вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Царот е гол, му го ебаа мамето! (ВИДЕО)

Позеленет, без зборови, со главата забиена в земја како ној, го извади микрофонот, го изгледа бело новинарот Васко Ефтов, и поразен од сопствените канонади распослани по Фејсбук во времето кога беше никој и ништо, односно не беше владин човек, директор, ја напушти емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов, која вечерва се емитуваше на Алфа телевизија и си замина во заборав директорот Сашо Тасевски.

Гледачите на моменти помислија дека закочила сликата на ТВ Алфа, затоа што откако беше торпедиран со аргументи за двојни стандарди, Тасевски практично неколку минути молчеше и нокаутиран гледаше во Ефтов, по што без зборови ја напушти емисијата.

Во емисијата Ефтов му го пушти и видеото во кое Тасевски хистерично за време на т.н. Шарена револуција извикуваше „Царот е гол, да му го ебам мамето на царот и целата негова свита“, според гледачите кои коментираат на фејсбук се чини Сашо Тасевски е тој кој бил разголен и му го ебале мамето.

Вечерва треба да згасне еден профил, добронамерно му порачаа фејсбуковци и твитерџии на разголемиот Сашо. Помогни си, згасни се!

Во прилог можете да го погледнете и најинтересниот дел од емисијата, за која вечерва говори цела Македонија.

Луди Чифут

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

*** The aim of "Dvogled" is to draw attention to certain phenomena in society. Any similarity to actual persons and institutions is merely coincidental.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top