вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Прасето „Ала Вујо Мајсторе!“ синоќа беше хит меѓу навивачите во Загреб

Синоќа македонските навивачи ја славеа победата над Словенија, Стара Нова година и Василица со печено прасе. Прасето немаше да предизвика толку внимание доколку досетливите фанови на македонската ракометна репрезентација не му облечеа дрес од селекторот на словенечката репрезентација Вујовиќ.

Прасето беше наречено „Ала Вујо Мајсторе“.

извор: sportmedia.mk/ ФОТО: Петр Стојановски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top