петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 92 ново

Оваа фотографија е победа на денот: Летал од Торонто до Загреб само за да го види Кире Лазаров!

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија.

„Канада ја сака Македонија. Од Торонто до Загреб, 7.000 илјади километри, само да го видам Кире Лазаров“, напишал навивачот.

Доаѓањето се исплатеше, оти нашиот тим вчера славеше победа со 25-24, против третата најдобра репрезентација во светот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top