петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 96 ново

Снежно невреме во Грција (галерија)

Областа околу Лариса во грчкиот регион Тесалија е покриена со силни ветришта и снежни врнежи кои доведоа до сообраќајни проблеми  и хаос.

Обилните дождови предизвикаа поплави во областите на градовите Агиос Баск и Велика, кои го прекинаа сообраќајот. Во планинските предели околу Лариса се регистрирани обилни снежни врнежи, доведоа до акумулација на покривка во реоните ливади и Еласона.

Силен ветар и многу лоши временски услови предизвикаа големи проблеми по должина на грчкиот брег во областа Лариса каде на некои места патиштата се поплавени .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top