сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 10 ново

Зошто Али Ахмети има бројач на пари во кабинетот?

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во просторија за која се верува дека е неговиот кабине во партиското седиште во Мала Речица тетовско има машина за броење на пари сместена покрај работното биро.

Оваа слика е направена непосредно по усвојување на законот за употреба на јазиците и на неа може да се забележи како Али Ахмети погледнува кон портретот на Адем Јашари кого албанската заедница го дожувува како свој херој.

Сепак, апаратот за броење на пари кој е во позадина збуни многу луѓе, а истиот беше повод и за критики на социјалните мрежи, како и на опозициските албански медиуми.

 

извор: Фактор.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top