среда, 17 јануари 2018 | Вести денес: 124 ново

Овој македонски навивач ги привлече сите погледи во загрепската „Арена“

Македонската фаланга и овој пат го покажа сиот свој сјај и со фантастично навивање ги предводеше нашите ракометари во големата победа, со која широко се отворија вратите за добар пласман на Македонија во групата.

Од македонските навивачи, кои беа повеќе од три илјади во загрепската „Арена“, посебно внимание привлече овој навивач.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top