сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 10 ново

Јоноски ја реши Словенија од клупа (ВИДЕО)

Иако не помина долго време на теренот, а и додека беше во игра, преседуваше на двапати по две минути на клупа, во последните секунди од натпреварот, Јоноски со молитвата се покажа како клучен за победата на Македонија врз Словенија. Ако не верувате, погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top