понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Раул Гонзалес: Презадоволен сум од играчите, победија велесила

Селекторот на македонската репрезентација Раул Гонзалес не го криеше задоволството од победата против Словенија, но во свој стил се обиде да ја смири еуфоријата која ја зафати Македонија.

– Ова е многу важна победа, сега имаме два бода и треба да играме против Црна Гора. Не сакам да гледам подалеку, одиме чекор по чекор. Презадоволен сум од играчите, тие ја победија третата репрезентација во светот, тоа не е мала работа – изјави македонскиот селектор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top