петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 93 ново

Се загрева атмосферата пред мечот Македонија – Словенија во Загреб (фото)

Се загрева атмосферата пред вечерашниот прв натпревар на Европското ракометно првенство во кој Македонија и Словенија ќе ги одмерат силите во групата Ц која се игра во Загреб.

Македонските навивачи кои се присутни во Загреб одлично се забавуваат во фан зоната во „Клуб Роко“ на улица „Јарунска“ бр.5.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top