петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 92 ново

Што бара Шилегов во Загреб? (ФОТО)

Македонија денеска ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Хрватска, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Словенија.

Македонија, Словенија и Црна Гора имаат и заедничка цел организација на Европското првенство за жени во 2022. година.
Ракометните федерации ја промовираа кандидатурата за Европското првенство, а од македонска страна присуствуваше и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.
Извор Спортмедиа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top