среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 59 ново

Експлозија во петкатница: Летнала терасата, шест лица на интензивна (ВИДЕО)

Поради експлозија на гас која се случила во петкатница на северозападот на Сибир, во болница завршиле шест лица, од кои четири се деца, соопшти регионалното Минитерство за здравство.

Во соопштението се наведува дека „шест лица во критична состојба се во центарот за нега на изгореници и сите шест се на интензивна нега“.

Експлозијата и пожарот се случиле во петкатница во Омск. Експлодирал стан на вториот кат, а од силниот удар одлетала терасата на станот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top