сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

„Коцкестите“ го загубија Дувњак до крајот на ЕП? (ВИДЕО)

Хрватските ракометари лесно славеа над Србија со 32:22 во рамки на стартот на ЕП во Сплит. Во изјавата по мечот селекторот ја прокоментира повредата на Домагој Дувњак, која фрли сенка на големата победа.

На самиот крај на мечот Дувњак го напушти теренот со помош на своите соиграчи.

– Му настрада листот, односно мускулните влакна. Ова е штета, загрижен сум искрено, рече Червар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top