вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Двајца арачиновци фатени со оружје кај Пластичарска улица

Рано изутрина околу 9:00 часот кај двајца жители од Арачиново се пронајдени пиштоли кои ги поседувале нелегално.

Едницата „Алфи“ рано изутринава при претрес на двајца жители на Арачиново пронашла два пиштоли кои ги носеле на појасот.

Двете лица биле лишени од слобода и однесени во полициска станица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top