понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 90 ново

Душко млекарот: Ковачевски си го вработи зетот во РЕК-Битола, вака доаѓа живот

Душко Илиевски познат како Душко Млекарот, некогашен силен поддржувач на СДСМ, постојано обелоденува скандали во работењето на функционерите од партијата на Зоран Заев.

Тој раскажува како “дојде живот“ во Битола.

-Васко Ковачевски одма по назначувањето го вработи зетот Миле во РЕК Битола, објави тој.

На фејсбук, Илиевски објави и фотографија од вработен во униформа на РЕК, за која тврди дека е од зетот на Ковачевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top