вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Велес вечерва погоден од земјотрес

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес.

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Земјотресот бил осетен во 19 и 7 минути.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top