петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николовски нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски.

За генерален секретар на партијата е избран Игор Јанушев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top