четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 76 ново

Кое е момчето што му удри шлаканица на Харви Вајнстин во име на сите злоупотребени жени? (видео)

Холивудскиот продуцент Харви Вајнстин деновиве ги полни таблоидите со сведоштва од жени кои биле злоупотребувани од него во Холивуд. За Харви светските медиуми пишуваат дека сексуално злоупотребувал и силувал голем број од неговите колешки актерки, а синоќа самиот беше физички нападнат во еден ресторан.

Имено, во ресторан додека вечерал со свопјот тренер, на Вајнстајн му се доближил непознат маж и му удрил две шлаканици, по што Вајстин се обидел да с еодбрани.

Медиумите се обидуваат да дознаат што точно следувало пред шлаканиците. Според нивните пишувања, момчето кое го нападна Вајнстин се вика Стив и тој заедно со негов пријател вечерале во истиот ресторан со Харви Вајнстин и неговиот тренер. Стив му се приближил на Харви и побарал од него да направат заедничка фотографија, но Харви бил безобразен и го одбил. Тогаш, пријателот на Стив почнал да снима, а Стив му зададе две шлаканици посочувајќи му дека тоа му се од сите жени кои ги злоупотребувал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top