понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Шлепер падна во провалија кај Кавадарци

Утрово кај 09 часот камион со приколица изгубил контрола над патот и пропаднал во провалија кај кавадаречко Дреново, јавуваат очевидци за News24.mk

Полицијата е на терен заедно со амбулантските возила, сеуште официјално не се знаат причините за несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top