вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Бебе родено пред три недели починало во спиење

Мајка од Скопје вчера пријавила дека кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.

Семејството живеело на улица „Брсјачка Буна“ во Скопје.

МВР информира дека по наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top