среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 50 ново

Еди Рама на Фејсбук: Изгласувањето на законот за албански јазик од парламентот во Скопје е историско достигнување за Албанците

– Изгласувањето на законот за албански јазик од парламентот во Скопје е историско достигнување за Албанците што ја демократизира и ја зајакнува самата Македонија – напиша албанскиот премиер Еди Рама на фејсббук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top