петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 97 ново

Џејмс Франко негира, а „Њујорк Тајмс“по обвинувањата дека злоставувал му откажа настан

По обвинувањата, „ЊУЈОРК ТАЈМС“ го откажа настанот со Џејмс Франко.

Весникот „Њујорк Тајмс“ го откажа јавниот настан со актерот Џејмс Франко. Откажувањето е само по неколку дена, откако добитникот на „Златен глобус“ беше обвинет за сексуално вознемирување.

Настанот требаше да го претстави филмот „Катастрофалниот уметник“, кој е режиран од Франко. Во филмот глумат тој и неговиот брат Дејв. „Њујорк Тајмс“ соопшти дека како резултат на контроверзите околу неодамнешните обвинувања, одлучиле да го откажат настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top