четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 69 ново

Македонец импресионираше во „Ѕвездите на Гранд“(видео)

Во секоја сезона од популарното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, дел од Македонците кои се појавуваат, го импресионираат жирито со својот талент и вокални способности.

Минатата сезона охриѓанецот Ристе Ристески ја однесе победата, а и во новата сезона имаме кандидат кој уште од своето прво претставување, ветува многу за понатаму.Оглен Здравковски, инаку внук на познатиот виолинист Зоран Џорлев, во првиот круг од својот настап ги освои симпатиите на жирито и доби седум гласови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top