сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 78 ново

Претепан Косовец тврди: Вашата полицијата е понежна од косовската (видео)

Агон Мустафа, директор на Косовски пошти, остро реагираше затоа што во Приштина го претепале припадници на косовската полиција.

-Српската полиција ме тепаше покултурно. Како студент српските полицајци ме тепаа два пати и бев претепан исто толку брутално како што бев претепан сега од косовските полицајци, рекол Мустафа за РТС.

Тој додава дека во двата случаи српската полиција водела сметка за неговото достоинство. На РТС, Агон Мустафа им пратил и снимка од настанот, на која се гледа како го тепаат косовски полицајци.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top