петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 73 ново

Македонија ги почна проектите за гасификација

Македонија веќе ги започна проектите за гасификација на целата зема. Потпишан е меморандум за разбирање со
Бугарија. Разговори се одвиваат и со Грција, но и со Приштина со цел Македонија да биде транспорт
земја за природниот гас кон Косово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top