вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 69 ново

Маж нападнат од куче во Аеродром

Во скопската населба Аеродром повозрасен маж пријавил во полиција дека е нападнат од куче.

Како што наведува МВР, лицето Ш.С. (82) од Скопје, вчера пријавил дека на 4 јануари оваа година, околу 15.30 часот на бул. „АВНОЈ“, бил нападнат од куче скитник, кое го каснало во пределот на десната нога.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top