сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Средство за чистење најдено во бебешка кашичка

Хрватска ги повлече од продажба бебешките кашички што се продаваат во продавниците на ,,ДМ “

При редовна контрола на кашичките Бејбилав Еко од јаболка и зрнесто овошје од 190 грама со рок на траење до 5 јули 2019 година било утврдено присуство на хлор.
Продавачот ги замоли сите купувачида ги вратат производите во најблиското продажно место за да им бидат вратени парите , со молба да не ги користат.
Се наведува и дека датумот на производството е видливо истакнат на капакот на кашичката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top