вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Јаневски: Мора добро да се подготвиме за пролетниот дел од сезоната, целта е нов трофеј

Актуелниот македонски шампион Вардар денес во Скопје ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната за кои тренерот Чедомир Јаневски очекува да поминат со висок интензитет.

– Во првите денови од подготовките ќе ги направиме потребните физички тестови на играчите, и тоа ќе почне од утре. Тука сме до вторник, кога заминуваме во Анталија каде што ќе го одработиме оној главен дел од подготовките и ќе играме пријателски натпревари. Нашата цел е и во оваа 2018 година повторно да освоиме трофеј. За да го направиме тоа треба многу добро да се подготвиме, затоа што пролетниот дел го почнуваме со негатива од осум бодови, меѓутоа пред нас се уште 18 натпревари. Затоа е важно подготвени да го дочекаме пролетниот дел од сезоната, изјави Јаневски.

„Црвено-црните“ ќе работат во Скопје до 16 јануари, а потоа заминуваат во Анталија (Турција), каде ќе останат до 7 февруари и ќе одиграат шест контролни натпревари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top