недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 41 ново

Анастасија во британскиот „Вог“ (фото)

Анастасија Ражнатовиќ, ќерка на популарната фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ, може да се пофали дека го остварила сонот што е недостижен за голем број професионални модели – нејзината слика осамна на страниците на британскиот „Воуг“.

Анастасија го доживеа овој успех благодарение на соработката со компанијата „Inverno Caldo“, која им го сврте вниманието на уредниците на најпознатиот и најпрестижен моден магазин на светот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top