сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Ноле со нов имиџ во Мелбурн (фото)

Некогашниот светски рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ никако да се врати во форма. По повредата на лактот опоравувањето оди бавно и со нетрпение се очекува неговото враќање на терените на австралискиот Опен кој започнува на 15 јануари.

Тој во Мелбурн се појавил со нов имиџ и брада од неколку дена што е невообичаено за него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top