недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 43 ново

Пејачката имаше 40 конци на лицето, објави селфи: „Бизарна несреќа ми го смени животот”

Американската пејачка и актерка Кери Андервуд напишала на својот новогодишен блог дека има повеќе од 40 конци на лицето откако во ноември доживеала несреќа, кога се сопнала на скали во својот дом.

-Неверојатно е колку една бизарна несреќа може да ви го промени животот. Нема да ги откривам сите ужасни детали, но ќе кажам дека по операцијата ноќта кога паднав, докторот му кажа на мојот сопруг дека имам меѓу 40 и 50 конци. Седум недели подоцна, со најдобрите лекари околу мене, се уште се опоравувам и не изгледам како некогаш, напишала Кери.

Таа сега за прв пат објави фотографија од лицето по несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top