недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 41 ново

Животната приказна на нашиот центар: Антиќ во центарот на вниманието на Евролигата (видео)

Поранешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Перо Антиќ освен што во јавноста во моментов е актуелен со своето интервју за српски „Блиц“, центарот доби и посебно внимание од Евролигата која направи една компилација од 4 ипол минути во која во фокусот е кариерата и животната приказна на нашиот голем ас.

Се говори за трите евролигашки титули освоени со Олимпијакос и Фенербахче како и за кам-бекот и предизвикот одново да се биде дел од Црвена Звезда.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top