среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 96 ново

Глумицата Јана Стојановска пее во дует со Ивица Дачиќ „Како ми недостајеш“ (видео)

Македонската глумица Јана Стојановска, која е актуелна поради серијата „Сенки над Балканот“ чија прва сезона се емитува на МТВ ги покажа своите вокални способности.

Таа пееше заедно со Ивица Дачиќ, министер за надворешни работи на Србија во емисијата „Амиџи шоу“. Тие во дует го отпеаја хитот на Харис Џиновиќ, „Како ми недостајеш“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top