вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Го привеле за нарушување на јавен ред и мир, а тој го истепал полицаецот

Утрово околу 03,45 часот на влезот во Полициската станица -Центар, поточно пред канцеларијата на сменоводителот, физички бил нападнат униформиран полициски службеник од страна на М.М. (1990) од Скопје, којшто го удрил со рака во пределот на градите и лицето.

М.М претходно бил приведен за – „нарушен јавен ред и мир“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top