вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 86 ново

Која љубовна лекција мораш да ја научиш во 2018 година според твојот хороскопски знак?

Во новата година сигурно ќе најдете време за учење на вашите грешки. Но, останува од вас дали ќе научите нешто од тоа или ќе го игнорирате. Ако го игнорирате, имајте на ум дека лекцијата ќе се врати повторно.

Погледнете што ќе научите за љубовта во новата година.

Овен

Обично имаат самодоверба во животот и во љубовта, а 2018 година нема да биде исклучок. Но, ќе треба да научат како да ги спречат избрзаните заклучоци и понекогаш да ги задоволат потребите на својот партнер. Останете скромни. Две лица се вклучени во врската, а не само вие. Прашајте го ракот за вашите љубовни тајни.

Бик

Ви треба врска што ќе ве натера да размислите, можеби веќе сте го пронашле вашиот партнер или пријател. Но вашата љубов сѐ уште има потреба од зрелост и важно е да ја научите разликата помеѓу љубовта и наклонетоста. Побарајте совет од Стрелец.

Близнаци

Кога Близнаците бараат партнер, ова е обично нивниот долго-изгубен близнак. 2018 ќе ве научи дека овој близнак е во вас. Вие сте вашиот најдобар пријател. Ова е единствениот начин да престанете да го трошите вашето време . Сега е прекрасно време да побарате совет од Водолијата како да ја зачувате вашата индивидуалност.

Рак

Кога сте во врска, не мора да ја затворите школката. 2018 ќе ви обезбеди сигурно место каде што можете да бидете силни и меки. Вашиот предизвик е да научите како да престанете да добивате крајности. Побарајте совет од Лав, што значи да бидете храбри.

Лав

Сакате да бидете во центарот на вниманието, но 2018 ќе ви покаже што сте направиле. Вашата гордост може да ви донесе некои врски кои нема да функционираат. Оваа година ќе те научи навистина да сакаш. Кога ќе ја научите оваа лекција, конечно ќе престанете да се обидувате да докажете нешто. Побарајте совет од Стрелец кој се грижи за вашиот внатрешен оган.

Девица

Во 2018 година ќе почнете да уживате во стабилноста на вашите односи. Оваа година, ќе научите како навистина да пристапите до овие врски. Истражувањето на нови структури во партнерството ќе ви даде јасна дефиниција за љубовта. Побарајте совет од Риби.

Вага

Вие барате одлични нови начини да не бидете сами со себе. Бидете опкружени со луѓе кои ве сакаат, но во 2018 година обидете се да се грижите за вашиот внатрешен пожар. Најдете начин да се биде иста личност и самите да ги истражите новите територии.

Шкорпија

Ќе доживеете вистински пресврт и тоа во романтичните врски. Оваа година, ќе научите како да се справите со нив. Кога љубовта кон вашиот живот се заканува да ве повреди, вие сте спремни да го браните и да се повредите. Во 2018 година, мора да научите како да ја контролирате оваа желба и како да ги идентификувате местата што навистина ви се потребни за уништување. Побарајте совет од Бик за тоа како да се грижите за вашите врски.

Стрелец

Во 2018 ќе сакате да се ослободите од проблемите и тајните што ги држевте долго време. Оваа година нешто изненадувачки се случува во вашиот љубовен живот и може да ја смени вашата визија за романтични врски. Без оглед на тоа што верувате во љубовта, оваа година е време за нова филозофија. Побарајте совет од Девица за тоа како таа е луда а толку успешна.

Јарец

Нека 2018 биде твоја година на ослободување. Уништете ги ѕидови што ги изградивте. Предизвикувајте ги вашите ставови за семејството и работата. Оваа година ќе ви донесе некои болни лекции кои ќе ви помогнат да ја најдете вистинската љубов. Побарајте совет од Овен и избегнувајте да бидете повредени од неисполнетите очекувања.

Водолија

Оваа година секогаш ќе сакате да се однесувате лошо. Има време и место каде што можете да го покажете својот гнев. Оваа година тој ќе ве научи на неколку лекции за зборување и тишина. Побарајте совет од Вага како да ја задржите вашата смиреност.

Риби

Оваа година ќе ве научи како да се држите до вашето јас. Сакате да ги истражувате романтичните врски, но овој пат ќе ја посетите оваа територија во вашите соништа. Ова значи дека треба да ги прекинете линковите што ве вознемируваат. Побарајте совет од Шкорпија да ве советува како да се заштитите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top