вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 109 ново

Лепа Брена збесна: Поднесе кривична пријава поради…

Лепа Брена реши судски да се пресмета со хакерите кои и ги хакнаа профилите на социјалните мрежи.

Тие накратко ги превземаа профилите на Твитер и Инстаграм.

Како што дознава српски „Блиц“, Брена поднела кривична пријава, а за случувањата ќе каже:

„Крадењето лични податоци е кривично дело. Се навикнав на шок ситуации. Одма ги побарав надлежните органи во Белград, како и мојата екипа од Гранд. Тоа ќе се реши“.

 

извор: sajtotnadedo.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top