вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 84 ново

Теодосиќ и Грифин приредија спектакл (ВИДЕО)

Во дерби-натпревар Лос Анџелес Клиперси ги совлада Лејкерси со 121:106, а поранешниот плејмеркер на ЦСКА за 33 минути постигнал 11 поени, седум асистенции и пет скокови.

Токму асистенцијата на Тео ја одбележа вечерта во „Гранд Анџел“. Српскиот кошаркар се фрлил во аут за да ја спречи топката да го напушти теренот, а потоа ја префрлил преку главата на Грифин, кој оваа спектакуларна асистенција ја крунисал со забивање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top