недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Осмелете се да ја изгледате „Ема“: Најдобриот хорор за 2017 трае 15 секунди (ВИДЕО)

На Третиот меѓународен непрофитен фестивал на страшни филмови за најдобар хорор во траење од 15 секунди прогласен е филмот „Ема“ на режисерот Даниел Лимер.

Во жирито кое му ја додели првата награда на Лимер биле актерките Бони Аронс, Аманда Вајс, Барбара Магнолфи и Ајми Стил.

Ако сте доволно храбри, изгледајте ги петнаесетте секунди „Ема“.

Минатата година во истата категорија победи „Балкон“ на Крис Кронин.

Во 2015 година, пак, стравот го изедовме со „Приспивна песна“ на Мајкл Хориган.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top