вторник, 17 јули 2018 | Вести денес: 63 ново

Играјќи футсал, почина свршеник на Северина (ВИДЕО)

Познатиот хрватски футсал играч и еден од основачите на Футсал Динамо, Мате Чуљак, се сруши на терен и подоцна почина.

Неговите соиграчи и лекарите брзо му пружиле помош, па веднаш бил однесен во најблискиот ургентен центар, каде потврдиле дека тој веќе ја загубил битката за животот.

Оваа трагедија ги потресе сите кои учествуваа на овој куп во Хрватска, посебно бидејки Мате Чуљак бил во доста добра здравствена ситуација, а не е потврдено се уште дали станува збор за некој срцев удар.

Потсетуваме дека две години после секс скандалот, Хрватската пејачка Северина пронајде љубов во Мате Чуљак со кого беше во врска година и пол. Ја запроси, но раскинаа неколку денови пред нејзиниот 35 роденден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top