сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 79 ново

Доцнеше Заев, доцнеше и Изборот за спортисти на годината – поради премиерот се започна 20 минути подоцна

Изборот за најдобри спортисти за 2017 година во организција на Агенцијата за млади и спорт доцнеше 20 минути, бидејќи се чекаше да пристигне премиерот Зоран Заев. Наместо во 20 часот, манифестацијата која е со директен пренос на МРТ почна во 20:20 минути – пишува Фокус.

Иако пристигнувањето на премиерот беше најавено во 19:55-20:00, сепак тој задоцни. Организаторот чекаше Заев да дојде, и штом тој се појави и седна на своето место, манифестацијата започна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top