вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Забивањето на Антиќ прогласено за потег на колото во АБА лигата (видео)

Перо Антиќ вчеравечер уште еднаш ја искористи својата стара финта и насамари противнички играч, а токму таа акција беше прогласена за потег на колото во АБА лигата. Црвена звезда го доби дерби дуелот со Мега, а по 13 одиграни кола се лидери во регионалното натпреварување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top