недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Најубавата жена повеќе не изгледа вака (ФОТО)

Холивудската актерка Џулија Робертс повторно ја има фризурата што ја носеше на почетокот на нејзината кариера како Вивијан Вард во „Прекрасна жена“ од 1990 година.

Колку и филмови да сними, таа секогаш ќе ја носи титулата “прекрасна жена”, со која и ја освои најважната филмска награда Оскар. Беше бринета и русокоса, но остана запаметена како црвенокоса.

Денеска повторно ја носи истата фризура, а причината поради која ги бојадиса русите прамени во темноцрвена боја е улогата во драмата „Бен се врати“, која во моментов се снима во Њујорк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top