вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 30 ново

Во тек е пријавувањето за учество на скопскиот маратон

Скопскиот маратон ќе се одржи на 6 мај 2018, и традиционално, како и претходните години ќе се состои од четири трки: маратон, полумаратон, штафетен маратон (4 х 10,5 км) и трка на 5км.

Вториот круг на пријавувања завршува на 31 декември 2017 и се повикуваат сите заинтересирани да ги искористат останатите 11 дена за да се пријават по поволна цена во последните денови од 2017 година.

Воедно, организаторите истакнуваат дека пријавата на Виз Ер Скопски маратон може да претставува и одличен празничен подарок за некој близок, пријател или колега.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top